Skip to main content

Gitzo

Gitzo Tripod Modelleri

Gitzo tripod modelleri, fotoğraf makinesi için destek ekipmanı denildiğinde kalite ile eş anlamda kullanılır. Gitzo markası Vitec grup bünyesinde faaliyet gösteren bir firmadır. Dünya’ da profesyonel manzara ve doğa fotoğrafçılarının ilk tripod tercihinin Gitzo markasının olmasının elbette birçok nedeni vardır. Bunlardan ilki Gitzo tripodların taşınabilir karbon malzemeden üretilmesi nedeniyle oldukça hafif olmasıdır. Ancak hafif olması asla kaliteden ödün verdirmez. Çünkü yine tüm profesyonellerin ortak görüşüyle hafif ama en sağlam fotoğraf makinesi tripod modelleri Gitzo markasına aittir.  Bir fotoğraf makinesi ile tripodun uyumu oldukça önemlidir. Özellikle zor doğa koşullarında çalışan vahşi doğa fotoğrafçıları, kuş fotoğrafçıları ya da manzara fotoğrafçıları yanlarında makinelerini güvenle üzerine bağlayacakları bir tripod isterler. İşte bu güvenin adı da Gitzo’ dur. Uzun yıllara dayanan profesyonel üç ayak üretimi tecrübesiyle kendini kanıtlayan marka her segment fotoğraf makinesi ve lens grubunu düşünerek her dönemde en güvenli destek ürünlerini sektöre sunmuştur.

Gitzo Karbon Tripodlar Neden Tercih Edilir?

Gitzo karbon tripodlar, uzun bir süredir profesyonel fotoğrafçılar tarafından ilk tercihtir. Çünkü Gitzo, karbon ve bazalt elyaf malzemelerini fotoğraf makinesi tripod ve tripod başlığı yapımında ilk kullanan markadır. Bu yönüyle de tripod endüstrisinde standartları belirlemektedir. Bu sayede hem hafif hem de taşınabilir modellere imza atmıştır. Ancak kaliteden ödün vermeyen üretim ve tasarım politikası Gitzo  tripod modellerini aynı zamanda en kaliteli ürünler yapıyor. Tam da profesyonellerin sert doğa koşullarında beklentilerini fazlasıyla karşılayacak sağlamlığı her dönemde Gitzo tripodlar karşılıyor. Özetle söylemek gerektiğinde işlevsel, eskimeyen ve çok yönlü tripod üreten Gitzo bu alandaki tecrübesini geleceğe taşıyor. Geleneksel DSLR fotoğraf makineleri için ürettiği tripod modellerine devam ederken sektördeki gelişmelere göre çabuk aksiyon alan Gitzo markası, aynasız fotoğraf makinesi tripod modelleri ile de zirvededir. Aynasız kamera ve lensler ile uyumlu taşıma kapasitesinde kompakt ve hafif karbon tripodlar üretmeye devam ediyor.  

Gitzo Tripod Başlıkları Özellikleri

Gitzo karbon profesyonel tripod modellerine uyumlu farklı taşıma kapasitesine sahip birçok tripod başlığı da üretmektedir. Eskimeyen yıpranmayan özellikte ürünleri ile bilinen Gitzo’ nun en sevilen özelliklerinden biri de eski ya da yeni model ayırımının olmamasıdır. Yani 25 yıl önce sahip olunan bir Gitzo tripod modeline bugün üretilmiş yeni tripod başlığını takma özgürlüğüne sahipsinizdir. İşte bu özelliği ile de her durum için farklı tripod kit seçeneği oluşturulabilir.

Gitzo tripod kullanım amaçlarına göre modellerini üç ayrı profesyonel fotoğrafçı profili için tasarlamaktadır. Bunlar Gezgin fotoğrafçılar, zor koşullardaki doğa fotoğrafçıları ve endüstriyel stüdyo fotoğrafçılarıdır. Her birinin ihtiyaçlarını çok iyi bilen marka tüm bu koşullara uyum sağlayan kolaylıklar sunan sağlam ve kaliteli modeller üretir. İşte bu modellerin tamamlayıcısı da üstün kalite standardına uygun olan Gitzo tripod başlıklarıdır. İşlevsel olarak çok yöne hareket edebilen karbon tripod başlıklarıdır. Bu hareketleri kolay ve esnek olarak yapabilmeleri için özel tasarlanan tripod başlıkları aynı zamanda Gitzo Karbon monopod modellerine de mükemmel uyum sağlamaktadır.

Markanın ürettiği farklı ihtiyaçları karşılayan karbon tripod, monopod ve tripod başlıklarının ortak özelliği hafiflik ama sağlamlıktır. Gitzo Tripod modelleri her dönemde sektöre yenilikçi modeller kazandırmaya devam edecektir. Gitzo tripod Türkiye tek temsilcisi olan Zoom İthalat uzun yıllardır olduğu gibi Gitzo markasının kaliteli tüm ürünlerini sizlere buluşturmaya devam edecektir.



    Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.