Skip to main content

Duracell

Duracell Fotoğraf Makinesi Pilleri

Duracell Fotoğraf makinesi pilleri ve kamera bataryaları en uzun ömürlü ve sağlam pil olma ünvanına sahiptir. Dünyanın en kaliteli pil üreticileri arasında öncü konumunda bulunan Duracell alkalin ve şarj edilebilen pil tecrübesini fotoğraf makinesi ve kamera sektörüne aktararak bu alanda da ilklere imza atmıştır. 1920‘ li yılların başında bilim insanı olan iki arkadaşın ortak olmasına dayanan Duracell pil serüveni 1960 yılında devrim niteliğindeki alkaline pil üretimi ile doruk noktasına ulaşmıştır. O yıllarda popüler olan Kodak fotoğraf makineleri için özel üretilen bu uzun ömürlü piller fotoğraf makinesi bataryası için de yeni bir dönemin başlangıcı kabul edilmiştir. Çünkü bu sayede seri olarak fotoğraf çekimi mümkün hale geliyordu. Kodak ile başlayan bu yeni dönem Duracell’ in Agfa ve Polaroid ile yaptığı anlaşmalar ile hız kazanmıştır. Firmanın 1965 yılında El telsizleri ve kayıt cihazları için ürettiği bataryalar göz doldurarak Apollo 11 programının bir parçası olmasını sağlamıştır. İşte Duracell pillerin Aya giden ilk pil ünvanı da buna dayanmaktadır.

Uzun ömürlü pil denildiği zaman ilk akla gelen markanın Duracell olması tesadüf değildir. Farklı sektörlerde kullanılan cihazlar için her zamana en kaliteli pilleri üreten marka olmuştur. Fotoğraf makinesi pili üretimi çok uzun yıllara dayandığı için bu alanda da her zaman öncü olmuştur. Filmli yıllardan digital fotoğraf makinelerine geçildiği yıllarda da ilk sırayı Duracell kamera batarya almıştır. Halen en yeni nesil aynasız kamera pillerini geliştiren marka Duracell olmaya devam ediyor. Küçülen fotoğraf makinesi gövdelerine uygun li-on pilleri orijinal şarj cihazları ile tam uyumlu olarak çalıştığı için oldukça güvenilirdir. Yedek kamera bataryası olarak profesyonellerin ilk tercihinin Duracell şarjlı piller olmasının diğer nedeni de gerçek mah değeri ve şarj süresidir.

Duracell inovasyon ve ar-ge çalışmaları sayesinde aynasız fotoğraf makinesi ve gelecek nesil kameraların batarya ve güç ihtiyacı için ilk sırada olmaya devam edecektir. Zoom İthalat da distribütörü olduğu Duracell fotoğraf makinesi pillerini ve kamera bataryalarını Türkiye garantili olarak sektöre sunmaya devam edecektir.    Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.