Skip to main content

Profoto

Profoto Stüdyo Işık Sistemleri

Profoto stüdyo ışık sistemleri profesyonel fotoğrafçıların ortak görüşüyle sektörün en iyi paraflaş ve aksesuar ekipmanıdır. Reklam fotoğrafçılığı ve ticari fotoğrafçılık alanlarında aydınlatma denildiğinde kaliteli paraflaş sistemleri ile akla ilk Profoto paraflaş ve aksesuarlarının gelmesinin birçok önemli nedeni vardır. Analog fotoğrafçılık döneminden digital fotoğraf teknolojilere geçiş aşamasında yeniliği ilk yakalayan markanın Profoto olması bunun en önemli nedenidir. Değişen fotoğraf makinesi ekipmanlarının ışık ve ışık şekillendirme ihtiyaçlarının karşılanması oldukça önemlidir. Çünkü fotoğraf makinelerinin sensör yapılarının farklılaşması bunu destekleyecek ışık sistemlerinde de bazı yenilikler yapılmasını zorunlu kılar. İşte Profoto bu değişimi en iyi okuyan ve yenilenen kamera ölçüm sistemlerine uygun paraflaşlar, ışık şekillendiriciler ve TTL ölçüm modlarını en iyi şekilde destekleyen tetikleyiciler üretir.

Profoto 50 yıl önce Conny Dufgran ve Eckhard Heine tarafından Sundbyberg, Stokholm’ da kurulduğundan beri  bugünün ve yarının ışık şekillendirme mükemmelliğine olan bağlılık ilkesiyle üretim yapmaktadır. İşte bu kaliteli üretim politikası her dönem profesyonel stüdyo fotoğrafçılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren kompakt ama güçlü Profoto ışıklarını ortaya çıkarıyor. Her zaman olduğu gibi yeniliklere imza atan Profoto ışıklar günümüzde ticari fotoğrafçılığın önemli bir bölümünü oluşturan e-ticaret stüdyo ortamları için de ilklere imza atmıştır. Her stüdyoya uygun e ticaret çözümleri ile kullanılması kolay ve iş akışını hızlandırıcı modüler Profoto ışık sistemleri  bulunur. Yine e ticaret için  stüdyo ışıkları ile  entegre yazılımlar ile yenilikçi kimliğini ispatlamaktadır.

Profoto Taşınabilir Paraflaş Setleri

Profoto taşınabilir paraflaş setleri, her zaman her ortamı stüdyoya çevirmek için geliştirilen küçük ama güçlü akülü paraflaş sistemleridir. Bu kompakt akülü Profoto paraflaşlar sayesinde gün ışığında muhteşem poz kontrolü ve ultra keskinlik ile moda fotoğrafları çekilebiliyor. Bu yenilikçi ışıkların HSS flaş desteği ile gece ışığında çok yüksek perde hızlarında muhteşem anlar yakalanabiliyor. Taşınabilir ışıklar için özel geliştirilen Profoto softbox, octobox gibi ışık şekillendiriciler de katlanabilir ve esnek yapılarıyla setlerin tamamlayıcısıdır. Özellikle düğün günü fotoğrafçılığında saatler boyunca paraflaşlarınızı kullanmanızı sağlayan uzun ömürlü aküler iş akışınızı yavaşlatmaz. Gün ışığında paraflaş ile kamera arasında iletişimi sağlayan tetikleyicilerin de önemi büyüktür. Profoto Air TTL tetikleyiciler kameranızın ölçüm metodunu ISO değerleri gibi ayarlarını algılayarak en uyumlu ışık gücünü sağlar. İster dolgu ışığı ister ana ışık olarak kullanın taşınabilir Profoto paraflaş setleri ile aydınlatmanız garanti altındadır.

Çok uzun yıllardır Profoto Türkiye Tek Distiribütörü olan Zoom İthalat her dönemde olduğu gibi bu kaliteyi profesyonellerle buluşturmaya devam ediyor. Tüm Profoto ışık ve ışık şekillendiricileri sitemizde inceleyebilirsiniz. Profoto paraflaş sistemleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.