Skip to main content

Profoto

Profoto Stüdyo Işık Sistemleri

Profoto stüdyo ışık sistemleri profesyonel fotoğrafçıların ortak görüşüyle sektörün en iyi paraflaş ve aksesuar ekipmanıdır. Reklam fotoğrafçılığı ve ticari fotoğrafçılık alanlarında aydınlatma denildiğinde kaliteli paraflaş sistemleri ile akla ilk Profoto paraflaş ve aksesuarlarının gelmesinin birçok önemli nedeni vardır. Analog fotoğrafçılık döneminden digital fotoğraf teknolojilere geçiş aşamasında yeniliği ilk yakalayan markanın Profoto olması bunun en önemli nedenidir. Değişen fotoğraf makinesi ekipmanlarının ışık ve ışık şekillendirme ihtiyaçlarının karşılanması oldukça önemlidir. Çünkü fotoğraf makinelerinin sensör yapılarının farklılaşması bunu destekleyecek ışık sistemlerinde de bazı yenilikler yapılmasını zorunlu kılar. İşte Profoto bu değişimi en iyi okuyan ve yenilenen kamera ölçüm sistemlerine uygun paraflaşlar, ışık şekillendiriciler ve TTL ölçüm modlarını en iyi şekilde destekleyen tetikleyiciler üretir.

Profoto 50 yıl önce Conny Dufgran ve Eckhard Heine tarafından Sundbyberg, Stokholm’ da kurulduğundan beri  bugünün ve yarının ışık şekillendirme mükemmelliğine olan bağlılık ilkesiyle üretim yapmaktadır. İşte bu kaliteli üretim politikası her dönem profesyonel stüdyo fotoğrafçılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren kompakt ama güçlü Profoto ışıklarını ortaya çıkarıyor. Her zaman olduğu gibi yeniliklere imza atan Profoto ışıklar günümüzde ticari fotoğrafçılığın önemli bir bölümünü oluşturan e-ticaret stüdyo ortamları için de ilklere imza atmıştır. Her stüdyoya uygun e ticaret çözümleri ile kullanılması kolay ve iş akışını hızlandırıcı modüler Profoto ışık sistemleri  bulunur. Yine e ticaret için  stüdyo ışıkları ile  entegre yazılımlar ile yenilikçi kimliğini ispatlamaktadır.

Profoto Taşınabilir Paraflaş Setleri

Profoto taşınabilir paraflaş setleri, her zaman her ortamı stüdyoya çevirmek için geliştirilen küçük ama güçlü akülü paraflaş sistemleridir. Bu kompakt akülü Profoto paraflaşlar sayesinde gün ışığında muhteşem poz kontrolü ve ultra keskinlik ile moda fotoğrafları çekilebiliyor. Bu yenilikçi ışıkların HSS flaş desteği ile gece ışığında çok yüksek perde hızlarında muhteşem anlar yakalanabiliyor. Taşınabilir ışıklar için özel geliştirilen Profoto softbox, octobox gibi ışık şekillendiriciler de katlanabilir ve esnek yapılarıyla setlerin tamamlayıcısıdır. Özellikle düğün günü fotoğrafçılığında saatler boyunca paraflaşlarınızı kullanmanızı sağlayan uzun ömürlü aküler iş akışınızı yavaşlatmaz. Gün ışığında paraflaş ile kamera arasında iletişimi sağlayan tetikleyicilerin de önemi büyüktür. Profoto Air TTL tetikleyiciler kameranızın ölçüm metodunu ISO değerleri gibi ayarlarını algılayarak en uyumlu ışık gücünü sağlar. İster dolgu ışığı ister ana ışık olarak kullanın taşınabilir Profoto paraflaş setleri ile aydınlatmanız garanti altındadır.

Çok uzun yıllardır Profoto Türkiye Tek Distiribütörü olan Zoom İthalat her dönemde olduğu gibi bu kaliteyi profesyonellerle buluşturmaya devam ediyor. Tüm Profoto ışık ve ışık şekillendiricileri sitemizde inceleyebilirsiniz. Profoto paraflaş sistemleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Profoto Taşınabilir Softbox Sistemleri

Profoto’da flaşınıza uygun çok çeşitli ışık şekillendirme araçlarına sahibiz.  Softbox’larımız da farklı değil. Bu videoda ışığınız için doğru softbox’ı seçmenizde size yol göstereceğim. A serisi flaşlar için bir softbox’ımız var. Clic ışık şekillendirme araçları serisinin tamamı. Bu değiştiriciler flaşa manyetik bir montaj aparatıyla takılır.Clic Softbox serimiz, softbox’ınızı kolayca genişletmenize ve daraltmanıza olanak tanıyarak kurulumu çocuk oyuncağı haline getirir. Mıknatıslar oldukça güçlü olmasına rağmen, Clic Softbox’ı çok fazla trafik olan bir ortamda kullanıyorsanız flaşınızı bir bağ ile sabitlediğinizden emin olun. OCF softbox serisi, B serisi gibi LED modelleme ışığına sahip flaşlarımız için üretilmiştir. Hafiftirler ve kolayca kurulup parçalanabilecek şekilde tasarlanmışlardır. OCF Softbox’lar, ışığınızla yaratıcı olmanızı sağlayan çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Clic OCF Adaptörü ile bunları A serisi flaşınız için bile kullanabilirsiniz. D serisi ve Pro serisi flaş kafalarımız için RFi serisine sahibiz.Halojen modelleme ışıklarının yüksek ısısıyla başa çıkmak için tasarlanan RFi, en sağlam softbox serimizdir. Boyut, şekil ve aksesuar çeşitliliğiyle RFi serisinde herkes için bir şeyler var. Tıpkı Clic ve OCF serimizde olduğu gibi, biraz değişiklik yapmak istediğinizde kolayca ızgaralar veya maskeler ekleyebilirsiniz softbox’ınıza daha da fazla işlevsellik katmak için.Profoto Softbox, kurulum kolaylığı ve sağlam bir tasarım sunan ilk softbox serimizdir. Çekime hazır olduğunuzda çevirerek açmanız ve çekim bittiğinde kapatmanız yeterlidir. Profoto Softbox, ProHead’den ProHead’e kadar tüm Profoto flaşlarla uyumludur. Clic OCF Adaptörü ile kullanıldığında A serisine kadar. Bu seri aynı zamanda çok çeşitli difüzörler, maskeler ve softgridler sunarak size sınırsız yaratım olanağı sağlar. Softbox’lar söz konusu olduğunda, hangi flaşı kullanıyor olursanız olun, Profoto sizi korur.

Profoto İlginizi Çekebilecek Blog Yazıları

https://zoomithalat.com/profoto-b10-plus-ile-uc-farkli-portre-nasil-olusturulur/
https://zoomithalat.com/jeremy-cowartin-benzersiz-aydinlatma-stili/
https://zoomithalat.com/camilla-akrans-profoto-pro-11-ile-isvec-folkloruna-hayat-veriyor/

     Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.