Skip to main content

PhaseOne

Phase One Orta Format Fotoğraf Makineleri

Phase One orta format fotoğraf makineleri üst düzey dijital kamera denildiğinde ilk akla gelen markadır. D SLR ve aynasız fotoğraf makinelerine kıyasla çok daha büyük ebatlı sensöre sahip olan orta format kameralar daha fazla çözünürlük ve dinamik aralık sunar. Bu yönüyle çizgi üstü denilebilecek profesyonel fotoğrafçılıkta kullanılan bu kameraların üretiminde öncü olan Phase One markasıdır.  Bu serinin diğer önemli olan parçası da digital back üretimidir. Orta format kamera ve digital arkalıklar alanında uzmanlaşmış olan Phase One bir Danimarka firmasıdır. Orta format denildiğinde akla gelen en önemli marka Mamiya ile birleşmesinin ardından modellerini daha da geliştiren firma yüksek çözünürlüklü fotoğrafların yan gereksinimi olan yazılım konusunda da uzmandır.

Phase One orta format kameralar iki ayrı kullanım alanı için farklı seriler olarak üretilmektedir. Bu serinin ilki olan Phase One XF kameralar stüdyo fotoğrafçıları için özel olarak tasarlanmışlardır. Özellikle stüdyo ortamında profesyonel yapay aydınlatma ile yapılan reklam fotoğrafçılığında kullanımı yaygındır. Benzersiz fotoğraf kalitesinin sensör boyutuna ek olarak diğer nedeni de lens kalitesidir. Dünyaca kabul gören birinci sınıf Schneider-Kreuznach lensler, 1.5x daha büyük sensörlü orta format gövde ile birleşince profesyonellerin beklediği gerçek performansı veriyor. Stüdyoda çekilen reklam, moda ve portre fotoğrafları görüntü işleme programları ile daha da iyilşetirilmektedir. XF orta format kameranın  15 f   durağa kadar sağladığı  geniş dinamik aralık ve 151 MP yüksek çözünürlük sayesinde fotoğrafın işlenirken daha fazla detaya ve renk zenginliğine kavuşmasını garanti eder. Doğa ve manzara fotoğrafları için taşınabilir olarak tasarlanan Phose One XT orta format serisi de taşınabilir boyutu ve dış ortamların zorlu koşullarına dayanıklılığı ile göze çarpar. Her iki seri de ticari ve güzel sanat fotoğrafçılığı için en profesyonel ekipman olma özelliğini sürdürüyor. Yine profesyonellerin hangi kamerayı kullanırlarsa kullansınlar digital fotoğrafçılık serüveninin başından beri vazgeçemediği Phase One Capture One yazılımı markanın sektördeki gücünü ispatlamaktadır.

Alman Mühendisliği ile Japon üretim teknolojisinin çok iyi bir birleşimi olan Phase One markası her geçen yıl profesyonel fotoğrafçılık çözümlerine bir yenisi katmaya devam ediyor. Uzun yıllardır Phase One Türkiye Tek Yetkili Satıcısı olan Zoom İthalat markanın tüm özel ürünlerini profesyoneller ile buluşturmaya devam edecektir.    Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.