Skip to main content

Laowa

Laowa Lens Çeşitleri ve Özellikleri

Laowa lens çeşitleri aynasız fotoğraf makinesi teknolojisine uyumlu en geniş açıdan dar açılara kadar geniş bir ürün yelpazesini içerir. Fotoğraf makinesi lensi sektörüne hızlı bir giriş yapan Laowa markası özellikle ultra geniş açılı makro özelliği olan lens çeşitleri ile göz doldurmaktadır. Yeni nesil Laowa cine lens grubu son zamanların en çok konuşulan ürünleridir. Muhteşem Laowa lenslerin üreticisi olan Venüs optik 2013 yılında Çin’ de kuruldu. Bu yıllarda fotoğraf ve video sektörünün aynasız kamera teknolojisine doğru yaşadığı evrimi çok iyi takip ederek birçok farklı özellikte lens üretmeye başladı. Optik tasarım konusunda uzmanlaşmış bir ekibin ortaya çıkardığı farklı seri lensler Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında 40’ tan fazla ülkeye dağıtılmaktadır. Bu geniş satış ve pazarlama ağı ve lens kalitesi ile Dünya’ da birçok profesyonelin tercih sebebi olmasını sağlamaktadır.

Laowa lenslerin normal açı prime lens çeşitleri Argus serisi olarak adlandırılır. Özellikle gezi ve sokak fotoğrafçılığı için önemli olan standart açılar Laowa Argus lenslerde açık diyafram değerleri ile birleşir. Buna ek olarak darbeye ve suya ultra dayanıklı malzemeden üretilmeleri onları zor koşullarda çalışan profesyoneller için ideal yapar. Laowa ultra geniş açılı lensleri ise  Venüs optiğin çıkış yapma nedenidir. Muadillerinde olmayan 6 mm hatta 4 mm ultra geniş açılı lenslere sahip olan seri oldukça geniş bir çerçeve sunduğu için manzara fotoğrafçılarının tercihidir. Hem ultra geniş açı hem de F/2 diyafram kullandırmaları sebebiyle doğa ve gökyüzü fotoğraflarının vazgeçilmez lensi olmasını sağlamıştır.

Laowa Makro Lensler

Laowa makro lensler Venüs optik markasının en iddialı olduğu lens grubudur denilebilir. Özellikle muadillerinde olmayan makro lens açıları ile hemen adından söz ettirmiştir. Laowa macro lensler geniş açılarda minimum yakın netleme ve büyütme oranı sağladıkları için makro konuları bulundukları doğal çevre ile birlikte fotoğraflanmasını sağlar. Böylece bir mantar bulunduğu orman ile bir arada aynı çerçevede buluşur. İşte bu özel makro fotoğrafçılık dünyasına ancak bir Laowa macro lense sahip olarak adım atabilirsiniz. Laowa makro lenslerin zirvesi denilebilecek olan Laowa 24 mm Prob lensler macro videoların kapısını açar. Oldukça yakın mesafelerden konuların ve sahnenin tam içine girmenizi sağlayan bu özel lens, video içerik üreticilerinin reklam filmlerinde demirbaş ekipmanı olmuştur. Tüm bu özelliklere ek olarak yine benzerine rastlanmayan 1:1 büyütme oranı ve perspektifi düzelten tilt-shift özellikleri ile Laowa aynasız kamera lensleri en iyiler listesinde olmayı hak ediyor.

Yeni dönemde aynasız kamera ve profesyonel kameraların video performansını destekleyen Laowa cine lensler sektörde hızla yerini almıştır. Kaliteli ve yenilikçi üretim politikasına sahip olan Venüs optik firmasının ürettiği yeni lensleri Laowa Türkiye Temsilcisi Zoom İthalat sektörümüz ile buluşturmaya devam edecektir.    Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.