Skip to main content

B+W Filter

B+W filtre çeşitleri uzun yıllardır tüm dünyada özellikle manzara ve doğa fotoğrafçılığı ile ilgilenenlerin en çok tercih ettiği lens filtreleridir. Ticari fotoğrafçılık ile uğraşanların ve video çekimi yapan profesyonellerin de çantalarında mutlaka B+W filtre setlerini bulundurmaları elbette tesadüf değildir. Çünkü çok uzun yıllara dayanan optik üretim tecrübesiyle B+W lens filtreleri fotoğraf ve video çalışmalarında renk doygunluğunu ve görüntü netliği destekler. Bu kalite ve güveni sağlayan da elbette üstün optik teknoloji kullanımıdır.

B+W markası fotoğraf için optik mükemmellik hedefiyle 1947 Yılında Almanya’da Bad Kreuznach’ ta kurulmuştur. Aynı yılda Schneider-Kreuznach çatısı altında üretime başlamıştır. B+W firması ilk kurulmasının üzerinden geçen 76 sene içerisinde kalitesinden ödün vermeden aynı hassasiyetlikte en kaliteli UV lens filtrelerini, polarize filtre ve ND filtreleri üretmektedir. Film kullanılan yıllarda film üretici firmaların renk karakterlerini ve optik keskinliklerini çok iyi analiz ederek fotoğraf tarihinde optik kusurları gideren lens filtrelerinin mucidi olma ünvanına da sahiptir. Dijital fotoğraf makinesi ve lenslerinin en çok ihtiyaç duyduğu aksesuar da kuşkusuz kaliteli lens filtreleridir. Profesyonel fotoğrafçıların çok iyi bildiği gibi koruyucu lens filtreleri görüntünün renk ve keskinliğini azaltmamalıdır. İşte B+W uv filtrelerin çoklu kaplama teknolojisi sayesinde fotoğraf ve videolarda renk doygunluğu ve netlikten taviz verilmez. Yine B+W Circular polarize filtre çeşitleri farklı yoğunluk ve kontrast içeren ortamlarda yansımaları ortadan kaldırma garantisi sunar. Uzun pozlama çalışmalarında farklı yoğunluk derecelerine sahip B+W ND filtreler yine profesyonellerin ilk tercihidir.

B+W Filtre Modelleri Neden Kalitelidir?

B+W filtre modelleri optik üretiminde mükemmelliği hedefleyen Alman fotoğraf teknoloji ekolünün önemli bir parçasıdır. Optik kusur kabul etmeyen bu ekolün lens kalitesine verdiği önemi bilerek her zaman kendini yenileyen B+W markası tüm filtrelerini bu hedef ile üretmektedir. Bu hassas üretim son teknoloji kaplamalar ile buluşunca elbette tüm dünyada kabul gören filtre kalitesi ortaya çıkarmaktadır. B+W UV filtreler için çoklu ve dirençli MRC kaplamayı ilk kullanan markadır. Bu kaplamalar sayesinde hem lens fiziki olarak kırılmalara karşı korunmakta hem de fotoğrafın netliği desteklenmektedir. Bu çoklu kaplamanın sağladığı diğer bir etki de zararlı uv ışınların gerçek manada süzülmesidir. Böylece ters ışıkların oluşturduğu optik kusurlar görülmeyecektir. İlk kez 1989 yılında üretilen B+W polarize filtreler günümüz aynasız kamera teknolojisine en iyi adapte olmuş modellerdendir. Circular polarize filtreler dairesel hareketleri ile yüzeylerdeki yansımaları sıfırlayarak daha çok manzara detaylarının fotoğraflanmasını sağlar. Bunun için geliştirilen B+W MCR nano kaplama gerçek renk doygunluğu ile netliği garanti altına alır. Yine devrim niteliğinde olan ince çerçeveli slim lens filtresinin mucidi B+W’ dir.  Özellikle video çekimlerinde ve uzun pozlama fotoğrafçılığında sıklıkla kullanılan B+W ND yoğunluk filtreleri tüm bu kaplama elementleri ve ince tasarımıyla en kaliteli lenslerin yol arkadaşıdır.

B+W Türkiye Tek Yetkili Distribütörü olan Zoom İthalat, markanın sürekli güncellenen filtre modellerini uzun yıllardır fotoğraf severler ile buluşturmaktadır. Tüm B+W filtre çeşitleri hakkında bilgi edinmek ve garantili olarak satın alabileceğiniz bayilerimizin listesine ulaşmak için sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz.    Abone olmak için e-posta adresinizi girin

    Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Formu doldurarak Aydınlatma Metni'ni, Gizlilik ve Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.