MK055XPRO3-3W Tripod Kit


Özellikler

  • 90° yatabilen orta boru sistemiyle yeni perspektifler yakalama
  • Quick Power Lock (Hızlı Güç Kilidi) sistemiyle zahmetsiz kurulum
  • Easy Link (Kolay Bağlantı) yuvası aracılığıyla aksesuarlar ekleyin
  • Yenilenen bacak açı seçici sayesinde mükemmel çalışma
  • Tüm eksenlerde daha doğru çerçeveleme için XPRO 3 kollu kafa

Manfrotto MK055XPRO3-3W tripod kitiyle benzersiz fotoğraf stilinizi sergileyin. 055XPRO3 kiti, çığır açan 055 serisinden üç kademeli alüminyum tripodu içerir. Bu set geniş video ve fotoğraf uygulamaları yelpazesinde kullanılabilir.
Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Açıklama

Kiti oluşturan diğer parça MHXPRO-3W tripod başlığı. Quick-release (hızlı tak-çıkar) bir plate içermesi nedeniyle tripodu çeşitli cihazla rahatça kullanabilirsiniz. Minik bir düğmeye basarak serbet bıraktığınız 90° orta boru mekanizması sayesinde tripodu dikeyden yatay konuma kolayca geçirin. Mekanizma, kompaktlık için tripodun üstündeki döküm yuvanın içine yerleştirilmiştir ve gerektiğinde hızla devreye girer. Fotoğraf ve video için daha fazla çekim özgürlüğünden yararlanın. Tripod başlığının üstünde fotoğraf makinesi takılı bile olsa yönlendirmeyi değiştirebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf edip ekipmanınızı istediğiniz konumda tutabilirsiniz. Üzerinde başlık olan 055XPRO3 tripodun bacakları hızla ayarlanabilir. Bunu sağlayan Quick Power Lock (QPL) sisteminin mandallarıdır. Pratik ve güçlü mandalları kullanarak her bacağın uzunluğunu kolayca denetleyebilirsiniz. QPL mandalları, tüm bacak kademelerini tek el ve tek hareketle ayarlamayı sağlayacak özel tasarıma sahiptir. Herşeyden önemlisi QPL mandalları, her bacak kademesinin daha güçlü şekilde kilitlenmesini sağlar. Tripod böylece yere olabildiğince sağlam basıyor.


Sezgisel ve ergonomik bacak açısı seçicileri işlevsel. Her bacak bağımsız ve sağlam biçimde belirli açıdan herhangi birine getirilebilir. Bu da bireysel stilinize göre daha fazla çekim özgürlüğü sunar. Hassas çerçeveleme için orta borunun üst kısmına su terazisi yerleştirilmiştir. Düzleç bulunduğu konumda serbestçe döner. Bu sayede tripodu kurarken su terazisini her zaman görebiliyorsunuz. Hiçbir aksesuar ya da fotoğraf makinesi kontrolü için yapılan eylem, düzleci görmenizi engelleyemez.


055XPRO3'ün en üst bölümünü oluşturan metal yapıda kullanışlı bir Easy Link (Kolay Bağlantı) yuvası vardır. Buraya Manfrotto Magic Arm, uzatma kolu vb. donanım kullanarak LED ışık, yansıtıcı, flaş, monitör gibi pek çok aksesuar takılabilir. Tripodunuzu becerikli, gezici bir stüdyoya dönüştürün. Manfrotto X-PRO 3 kollu başlık, geri çekilerek kısaltılabilen kollara sahiptir. Bu nedenle benzerlerine göre aşırı kompakttır. Ayrıca başlığın yatay-dikey ile aşağı-yukarı hareketlerini kontrol eden kolları yumuşaklığı ayarlanabilen yapıdadır. Bu özellik kamera ekipmanınızın ağırlığını dengelemeye yardımcı olur. Böylece kolları kilitleyen tutamaçlar açık pozisyondayken bile ayar yapabilirsiniz. Bir kez kapandıklarında ise sonraki çekime kadar her şey kilitlenecektir.


Kutu İçeriği

  • Manfrotto MT055XPRO3 Tripod
  • Manfrotto MHXPRO-3W Başlık

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 7.5mm (35mm Eşdeğeri Odak Uzaklığı: 15mm)
Maksimum Diyafram Açıklığı T/2.1
Minimum Diyafram Açıklığı T/22
Lens Yuvası Micro Four Thirds
Görüş Açısı 110°
Maksimum Büyütme 0.11x
Makro Çoğaltma Oranı 1:9
Minimum Odak Mesafesi 12cm
Optik Tasarım 9 Grupta 13 Element
Diyafram Bıçakları 5
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 49mm (Ön)
Boyutlar 56 x 46 mm
Ağırlık 170gr