Laowa 9mm F/2.8 Zero-D


Özellikler

  • Micro Four Thirds Sistem Uyumlu
  • 18mm (35mm Eşdeğeri)
  • Diyafram Aralığı: f/2.8 - f/22

Ultra geniş açılı bir görüş alanını özellikle kompakt bir tasarımla eşleştiren Laowa 9mm f / 2.8 Zero-D, 18 mm eşdeğer odak uzaklığı sunan Micro Four Thirds bayonete sahip bir objektiftir. Bir Zero-D lens olarak, bu 9mm f / 2.8'in optik tasarımı, özellikle manzaraların ve mimari nesnelerin net ve doğru bir şekilde tasvir edilmesi için bozulmayı minimuma indirgemeyi amaçlamaktadır. Optik yapı ayrıca, gelişmiş keskinlik ve azaltılmış renk saçaklanması için hem küresel hem de kromatik sapmaları kontrol etmek için bir çift asferik eleman ve üç ekstra düşük dağılım elemanı içerir. Çevresel koşullara dayanıklılık konusunda da başarılı olan objektifin ön elemanında tozu ve nemi uzaklaştırmak için bir Kurbağa Gözü Kaplama uygulaması mevcuttur. Şık ve hafif tasarımı aynasız gövdeler ile uyumludur ve günlük çekimlerin yanı sıra gimballerde kullanım için idealdir. Ek olarak, güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak amacıyla lensin tasarımına dahili taç şeklinde bir lens siperliği de dahil edilmiştir.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Ürün Açıklaması

Ultra geniş açılı 9mm f / 2.8 Zero-D objektif, Micro Four Thirds aynasız kameralar için tasarlanmıştır ve 18 mm tam çerçeve eşdeğeri odak uzaklığı sunar. Parlak f / 2,8 maksimum diyafram, düşük ve zor aydınlatma koşullarında çalışmak için çok uygundur. Doğrusal tasarımı sayesinde peyzaj ve mimari gibi uygulamalarda konuları minimum bozulma ile işler.


Üç ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçaklarını azaltır. Gelişmiş keskinlik ve küresel sapmaları sınırlamak için iki asferik öğe içerir. Sert koşullarda çalışırken ek koruma sağlamak, hem tozu hem de nemi uzaklaştırmak için ön elemanına Kurbağa Gözü Kaplama uygulanmıştır. Manuel odak tasarımına sahiptir, 12cm'lik minimum odaklanma mesafesi sunar. Yerleşik taç şeklindeki lens siperliği, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için lensi dağınık ışıktan korur ve ayrıca ön öğeleri kazara darbelere karşı korur.

Kutu İçeriği

  • Laowa 9mm F/2.8 Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 9mm (35mm Eşdeğeri Odak Uzaklığı: 18mm)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/2.8
Minimum Diyafram Açıklığı F/22
Lens Yuvası Micro Four Thirds
Görüş Açısı  113°
Maksimum Büyütme 0.13x
Makro Çoğaltma Oranı 1:9
Minimum Odak Mesafesi 12cm
Optik Tasarım 10 Grupta 15 Element
Diyafram Bıçakları 7
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 49mm (Ön)
Boyutlar 53 x 60 mm
Ağırlık 215gr