Laowa 7.5mm F/2


Özellikler

  • Micro Four Thirds Sistem Uyumlu
  • 15mm (35mm Format Eşdeğeri)
  • Diyafram Aralığı: f/2 ila f/22

Micro Four Thirds için süper geniş açıya sahip doğrusal bir lens olan Venus Optics'in Laowa 7,5 mm F/2 MFT, astrofotografi ve diğer geniş açılı konulara çok uygun, kompakt ve çok yönlü bir asal objektiftir. Küçük form faktörünün ötesinde, bu objektif gelişmiş netlik ve keskinlik ayrıca distorsiyon ve sapmaları kontrol etmek için iki asferik öğe ve üç ekstra düşük dağılım öğesi içeren dikkate değer bir optik tasarıma sahiptir. Suya ve toza karşı koruma sağlamak için ön elemana bir Kurbağa Gözü Kaplama da uygulanmıştır. Manuel odaklama tasarımına sahip bu objektif aynı zamanda 12cm’ye kadar yakın mesafelerdeki nesnelerle çalışmanıza da olanak tanır.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Ürün Açıklaması

Laowa 7.5mm f / 2 MFT, Micro Four Thirds Kameralar için şimdiye kadar tasarlanan F/2 diyafram açıklık değerine sahip tek doğrusal objektiftir. Olağanüstü özelliklere rağmen, Venus Optics lensin ağırlığını 200g’da tutup sadece 5,5cm’lik uzunlukta küçük bir ebata sığdırmayı başarmıştır. Objektifte ayrıca optik performans ve bozulma en iyi şekilde kontrol edilir.


Bu objektif karanlık ve zorlu aydınlatma koşullarında çalışmayı kolaylaştırır. 110°'lik geniş görüş açısı ve ultra hızlı F/2 diyafram açıklığı fotoğrafçıların kolayca etkileyici astro-fotoğraf çekimleri oluşturmasını kolaylaştırır. Ayrıca fotoğrafçılara düşük ışıkta çekim ile mimari ve manzara fotoğrafçılığı için hızlı ve geniş açılı bir seçenek sunar.


Kompakt tasarımı ve hafifliği nedeniyle Laowa 7.5mm F/2 MFT, düğün, seyahat, müzik videosu vb. Gibi Vlog ve yaşam tarzı video çekimi için de mükemmeldir. Bu küçük objektif ,video çekebileceğiniz gimbal veya sabitleyici ile mükemmel bir uyum sağlar. Kolay ve verimli, uzun çekim süresi için daha ağır alternatifleri yerine rahatlıkla tercih edilebilir. Küçük form faktörünün ötesinde, bu objektif ayrıca, daha fazla netlik ve keskinlik için bozulma ve sapmaları kontrol etmek için iki asferik eleman ve üç ekstra düşük dispersiyon elemanı içeren kayda değer bir optik tasarıma sahiptir. Lens, vidalı filtreler ile manzara fotoğrafçılığı için ek taşınabilirlik sağlayabilen 46mm'lik bir filtre dişine sahiptir.

Kutu İçeriği

  • Laowa 7.5mm f/2 Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Lens Hood ( Parasoley )
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 7.5mm (35mm Eşdeğeri Odak Uzaklığı: 15mm)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/2
Minimum Diyafram Açıklığı F/22
Lens Yuvası Micro Four Thirds
Görüş Açısı 110°
Maksimum Büyütme 0.11x
Makro Çoğaltma Oranı 1:9
Minimum Odak Mesafesi 12cm
Optik Tasarım 9 Grupta 13 Element
Diyafram Bıçakları 7
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 46mm (Ön)
Boyutlar 50 x 55 mm
Ağırlık 170gr