Laowa 15mm F/4 Macro


Özellikler

  • Canon EF / Full Frame Format
  • Diyafram Aralığı: f/4 - f/32
  • 1:1 Büyütme Oranı

Canon EF bayonete sahip Full Frame kameralar için tasarlanmış Laowa 15mm f / 4 Makro, geniş açılı makro fotoğrafçılık dünyasına başlamak isteyen kullanıcılar için benzersiz bir objektif. Şimdiye kadar, geniş açılı makro, uzatma tüplerinin ve diğer geçici çözümlerin kullanılmasını gerektiriyordu, ancak şimdi Laowa 15mm Makro, güçlük çekmeden gerçek 1: 1 büyütme olanağı sunuyor. Full Frame kameralardaki ultra geniş açılı perspektif, kullanıcıların yalnızca 12cm’lik minimum odak mesafesi ile nesnelerine olağanüstü yakınlaşmalarına ve kareyi doldurmalarına olanak tanırken, daha bilgilendirici sahneler için arka planı yakalamalarına olanak tanır. Dahili odaklama mekanizması minimum çalışma mesafesine ulaşsanız bile konunuzu rahatsız etmeden çalışmanıza yardımcı olur. Optik olarak, bir ekstra düşük dağılım ve üç yüksek kırınım elemanı ile 9 grup yapısında gelişmiş 12 eleman kullanımıyla geniş açılarda rahatsız edici bozulmaları en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Çok katmanlı düşük yansıtıcı kaplaması, parlama ve gölgelenme görünümünü azaltarak görüntü kalitesini daha da iyileştirir. Ayrıca, APS-C kameralarda veya kırpma modlarında kullanıldığında, lens, binalar gibi nesneleri çekerken perspektifi düzeltmeye yardımcı olabilecek +/- 6 mm dikey telafi sunar. F/4 ila F/32 aralığına sahip fiziksel bir diyafram halkası ihtiva eder. Düz bir ön elemana sahiptir. Sahnenizi iyileştirmek için bir dizi özel filtre kullanmak isterseniz 77 mm'lik bir ön filtre dişi ile size bu olanağı tanır. Ek olarak, odak dışı öğelerin pürüzsüz olması için neredeyse tam dairesel 14 bıçaklı bir diyaframa sahiptir. Lens siperliği (Parasoley) ile birlikte gelir.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Dünyanın En Geniş Açılı 1:1 Makro Lensi

Kullanıcıların konuya çok yaklaşabilmelerine ve aynı zamanda odaklanmalarına olanak tanıyan, 1:1 maksimum büyütme ile ultra geniş 110 derecelik görüş açısı sunan Laowa Venus 15mm f/4 arka plan ayrıntılarını (nesnenin nerede ve nasıl yaşadığını) fotoğraflarınıza dahil etmenize olanak sağlar. +/- 4mm özelliği ile eklenmiş olan bu lens; manzara, makro ve mimari çekim için mükemmel sonuçlar ortaya koyar.


Sonsuzluk odağından 1:1 büyütmeye kadar Mükemmel Optik Performans

Yeni Laowa 15mm f/4 1:1 Makro lens, piyasadaki ultra geniş görüş açısına ve 1:1 Makro özelliğine sahip ilk objektiftir. Bu, dünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçıların, bir uzatma tüpü kullanmadan, "Geniş Açı Makro Fotoğrafçılığı” gibi gelişmemiş alanlarını deneyimlemeye başlamasını sağlıyor. Şu anda piyasada bulunan Makro Lensler, orta uzun bir odak uzunluğuna sahip olma eğilimindedir ve kullanıcıları, habitat veya çevre gibi arka plan ayrıntılarını göstermeden böcek veya çiçekler üzerinde çok yakın çekimler yapmaya sınırlar.


Yansıma önleyici kaplama ile kaplanmış mercekler

Yeni Laowa 15mm f/4 1:1 Makro lens, 1:1 maksimum büyütme ile 110 derece ultra geniş görüş açısına sahiptir. Fotoğrafçılar konuya çok yakın odaklanabilir ve ön plana fotoğrafta hakim olurlar ancak aynı zamanda izleyicilere konunun nerede ve nasıl yaşadıklarını anlatır. Fotoğraf hem çok bilgilendirici olacak hem de merak uyandıracak. Her merceği, parlama ve gölgelenmeyi önlemek için yansıma önleyici kaplama ile kaplanmıştır.


Metalik yapı artı +/- 6mm shift fonksiyonu

Lens ayrıca full frame sensörlü kameralar için sonsuz odaklama özelliğine sahip mükemmel ultra geniş açılı lens olarak da kullanılabilir. Lensin arka ucunda APS-C kameralar için maksimum +/- 6mm'lik bir ayar ile bir kaydırma mekanizması eklidir, distorsiyon düzeltmesi sağlayan bu fonksiyon manzara / mimari fotoğrafçılığı için son derece yararlıdır. Lens; hem merkezde hem de kenarda kristal keskinliği sağlamak için 9 grupta, 3 parça yüksek refraktif eleman ve 1 parça ekstra düşük dispersiyon elemanıyla 12 elemandan oluşur. Silindirik distorsiyonu da dikkatlice kontrol edildi. 14 adet açıklıklı bıçak, kremsi bir sığ derinlik görüntüsü oluşturabilen, yakın-dairesel bir diyafram oluşturur. Lensin muhafazası, dayanıklılığını güçlendirmek için metalden yapılmıştır. Canon EF, Nikon F, ve Sony FE mount türleri mevcuttur.


Yeni Laowa 15mm f / 4 1: 1 Makro lens, ultra geniş görüş açısına ve 1: 1 Makro yeteneğine sahip pazardaki ilk lens. Bu, dünyanın dört bir yanından fotoğrafçıların, uzatma tüpü kullanmadan, gelişmemiş olan 'Geniş Açı Makro Fotoğrafçılığı' alanını deneyimlemeye başlamasını sağlar. Halen piyasada bulunan Makro Lensler orta ila uzun bir odak uzaklığına sahip olma eğilimindedir ve ortam veya ortamı gibi arka plan ayrıntılarının çoğunu göstermeden, kullanıcıları böcek veya çiçekler üzerinde çok yakın çekimler yapar. (sonsuzluk odağından 1: 1 büyütmeye kadar)


Yeni Laowa 15mm f / 4 1: 1 Makro lens, 1: 1 maksimum büyütme ile 110 derecelik ultra geniş bir görüş açısına sahiptir. Fotoğrafçılar konuya çok yakın odaklanabilir ve ön planın fotoğrafta hakim olmasına izin verebilir ancak aynı zamanda arka planın izleyicilere konunun nerede ve nasıl yaşadığı hakkında bilgi vermesini sağlar. Resminiz derhal çok bilgilendirici ve ilgi çekici hale gelecektir. Her camda fişekleri ve gölgelenmeleri önlemek için yansıma önleyici kaplama ile kaplanır.


Kutu İçeriği

  • Laowa 15mm F/4 Macro Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Lens Siperliği (Parasoley)
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 15mm (Full Frame)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/4
Minimum Diyafram Açıklığı F/32
Lens Yuvası Canon EF
Görüş Açısı 110°
Maksimum Büyütme 0.2x
Tilt / Shift +/- 6 mm Shift
Makro Çoğaltma Oranı 1:1
Minimum Odak Mesafesi 12cm
Optik Tasarım 9 Grupta 12 Element
Diyafram Bıçakları 14
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 77 mm (Ön)
Boyutlar 83.8 x 64.7 mm
Ağırlık 410gr