Laowa 15mm F/2 Zero-D


Özellikler

  • Sony FE / Full Frame Format
  • Diyafram Aralığı: f/2 - f/22
  • 1:4 Büyütme Oranı

Sony Full Frame E mount gövdeleriniz için ultra geniş, hızlı ve kompakt bir objektiftir. Tam çerçeve Sony E mount aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış ultra geniş açılı prime 15 mm F/2, 22,5 mm eşdeğeri odak uzaklığı sağladığı APS-C modelleriyle de kullanılabilir. Hızlı F/2 Maksimum diyafram açıklığı, astrofotografi ve düşük ışıkta yapacağınız çekimlerinizde size kolaylık sağlar.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Ürün Açıklaması

Doğrusal tasarımı sayesinde peyzaj ve mimari uygulamalarda mümkün olan en az bozulma ile doğru sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ekstra düşük üç dispersiyon elemanı, daha fazla netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçılmalarını azaltır. Gelişmiş keskinlik için küresel sapmaları sınırlamak üzere iki asferik eleman da bulunmaktadır. Sert koşullarda çalışırken ek koruma için hem tozu hem de nemi püskürtmek için bir Kurbağa Gözü Kaplaması uygulanmıştır. Manuel netleme tasarımı, maksimum 1:4 büyütme oranıyla 15cm’ye kadar yakın nesnelerle çalışmaya izin verir. Manuel diyafram halkası, tüm diyafram aralığında yumuşak, sessiz dönüş için mekanik olarak özelleştirilebilir olduğu için video uygulamaları için de idealdir. Ultra geniş tasarımına rağmen, bu lens lensin önündeki 72 mm vidalı filtreleri kabul edebilir.


Venus Optics'in Sony E-mount Laowa 15mm f / 2 FE Zero-D ürünü, distorsiyonu etkili bir şekilde sınırlandırmak için sofistike bir optik tasarıma sahip doğrusal bir objektiftir. Parlak F/2 Maksimum diyafram açıklığı, bu lensi özellikle astrofotografi ve düşük ışık kullanımı için kullanışlı hale getirir ve 15cm’lik minimum odaklama mesafesi ile eşleştirildiğinde, farklı sığ alan derinliği görüntüleri de üretilebilir. Daha fazla keskinlik, netlik ve azaltılmış renk saçaklanması için ayrıca hem kromatik hem de küresel sapmaları kontrol etmek için dispersiyon elemanları ve iki asferik eleman. Objektifin ön elemanından toz ve nemi uzaklaştırmak için (F.E.C.) Kurbağa Göz Kaplaması da uygulanmıştır. Ek olarak, video uygulamalarına uyacak şekilde yumuşak, sessiz diyafram açıklığı değişiklikleri için manuel açıklık halkasının tıklaması kaldırılabilir. Objektifin ön kısmı 72 mm vidalı filtreleri kabul edecek şekilde dişli yapıya sahiptir.

Kutu İçeriği

  • Laowa 15mm F/2 Zero-D Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Lens Siperliği (Parasoley)
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 15mm (Full Frame)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/2
Minimum Diyafram Açıklığı F/22
Lens Yuvası Sony FE
Görüş Açısı 110°
Maksimum Büyütme 0.2x
Makro Çoğaltma Oranı 1:4
Minimum Odak Mesafesi 15cm
Optik Tasarım 9 Grupta 12 Element
Diyafram Bıçakları 7
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 72 mm (Ön)
Boyutlar 66 x 82 mm
Ağırlık 500gr