Laowa 12mm F/2.8 Zero-D


Özellikler

  • Sony FE / Full Frame Format
  • Diyafram Aralığı: f/2.8 - f/22
  • Üç Ekstra Düşük Dağılım Elemanı

Doğrusal optik bir tasarıma sahip, gerçek anlamda geniş açılı bir prime olan Sony FE yuvalı Laowa 12mm f / 2.8 Zero-D, özellikle peyzajların ve mimari nesnelerin net ve doğru bir şekilde tasvir edilmesi için sıfıra yakın bükülme ve nizami çekim standartlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Optik yapı ayrıca, gelişmiş keskinlik ve azaltılmış renk saçaklanması için hem küresel, kromatik sapmaları kontrol etmek için de bir çift asferik eleman ve üç ekstra düşük dağılım elemanı içerir. Çevresel koşullardan etkilenmemesi için objektifin ön elemanına; toz ve nemi uzaklaştırmak amaçlı Kurbağa Gözü Kaplama da uygulanmıştır. Yüksek optik mühendisliğe sahip bu objektif, 18cm ila sonsuza kadar odak aralığı boyunca doğru görüntülemeyi sürdürmek için hareketli bir optik sistemle birlikte hassas bir manuel odak tasarımına da sahiptir. Ek olarak güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için tasarım objektife taç yaprak şekilli bir lens siperliği de dahil edilmiştir.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Ürün Açıklaması

Doğrusal optik bir tasarıma sahip, gerçek anlamda geniş açılı bir prime olan bu objektif; Sony FE bayonetli gövdeler için tasarlanmıştır. Parlak f / 2,8 maksimum diyafram açıklığı, düşük ve zor aydınlatma koşullarında çalışmaya uygundur. Doğrusal tasarım, peyzaj ve mimari uygulamalara uyması için konuları en az bozulma ile elde etmenize yardımcı olur.


Üç ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçaklanmalarını azaltır. Gelişmiş keskinlik için küresel sapmaları sınırlamak üzere iki asferik eleman da bulunmaktadır. Sert koşullarda çalışırken ek koruma amaçlı hem tozu hem de nemi püskürtmek için bir Kurbağa Gözü Kaplaması uygulanmıştır. Manuel odaklama tasarımı, 18cm'den sonsuza kadar odaklama aralığı boyunca performansı korumak için yüzer bir optik sistem kullanır. Dahili taç yaprak şeklindeki lens siperliği, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için objektifi aşırı ışıktan korur ve ayrıca ön elemanları kazara darbelere karşı korur.

Kutu İçeriği

  • Laowa 12mm F/2.8 Zero-D Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 12mm (Full Frame)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/2.8
Minimum Diyafram Açıklığı F/22
Lens Yuvası Sony FE
Görüş Açısı 121.96°
Maksimum Büyütme 0.2x
Makro Çoğaltma Oranı 1:5
Minimum Odak Mesafesi 18cm
Optik Tasarım 10 Grupta 16 Element
Diyafram Bıçakları 7
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 100mm (Ön - Opsiyonel)
Boyutlar 75 x 83 mm
Ağırlık 609gr