Laowa 10-18mm F/4.5-5.6 Zoom


Özellikler

  • Sony FE Bayonet / Full Frame Format
  • Diyafram Aralığı: f/4.5 - f/22
  • Manuel Diyafram Halkası (Still-Cine Optimize edilebilir)

Özellikle kompakt ve hafif form faktörü ile karakterize edilen Laowa 10-18mm f / 4.5-5.6 FE Zoom, Sony E mount aynasız kameralar için kompakt ve esnek ultra geniş açılı bir zoom objektiftir. Şık boyutu ve çok yönlü geniş açılı odak uzaklığı yelpazesi bu objektifi manzara, doğa ve mimari çekim ile astrofotografi uygulamaları için ideal kılar. Optik tasarımı, daha keskin, daha net görüntü kalitesi ve doğru renk sunumu için çeşitli sapmaları ve bozulmaları düzeltmek için hem çok düşük dağılım hem de küresel olmayan unsurlar içerir. Çevresel koşullara karşı dayanıklı yapıdadır. Objektifin ön elemanında toz ve nemi uzaklaştırmak için Laowa’ya özel Kurbağa Gözü Kaplaması uygulanmıştır. Ek olarak, manuel diyafram halkası, video uygulamalarına uyacak şekilde yumuşak, sessiz diyafram değişiklikleri için optimize edilmiştir. Objektif; bayonet tarafında 37 mm vidalı filtreleri kullanabileceğiniz dişli yapısı ile birlikte gelir.Tüm Sorularınız İçin Bize Ulaşın

+90 212 269 76 76 | E-Mail


Ürün Açıklaması

Tam çerçeve Sony E mount aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış bu ultra geniş açılı 10-18mm objektifi 15-27 mm eşdeğeri odak uzaklığı aralığı sağlayan APS-C modelleriyle de kullanılabilirsiniz. Zarif tasarımı sayesinde 70-90mm boyutlarında ve sadece 496gr ağırlığındadır. Ekstra düşük bir dispersiyon elemanı, daha fazla netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçılmalarını azaltır. Gelişmiş keskinlik ve küresel sapmaları sınırlamak için ayrıca iki asferik eleman içerir..


Sert koşullarda çalışırken ek koruma sağlamak amacıyla objektifi hem toz hem de nemden korumak için ön elemanına (F.E.C.) Kurbağa Gözü Kaplaması uygulanmıştır. Manuel netleme mekanizmasına sahiptir. Maksimum 1: 4 büyütme oranıyla 15cm’e kadar yakınlıktaki nesnelerle çalışmanıza izin verir. Manuel diyafram halkası, her diyafram aralığında yumuşak, sessiz dönüş için mekanik olarak video uygulamaları için özelleştirilebilir niteliktedir. Kısık diyaframlarda noktasal ışık kaynaklarını fotoğraflarken 10 noktalı yıldız oluşturabilen düz diyafram bıçaklarına sahiptir. Arka filtre montajı ile 37mm filtreleri ve ayrıca isteğe bağlı Laowa Manyetik 100mm Filtre Tutucu ile önden uygulanabilir filtreleri kullanabilirsiniz.

Kutu İçeriği

  • Laowa 10-18mm F/4.5-5.6 Lens
  • Ön ve Arka Lens Kapakları
  • Garanti Belgesi

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 10-18mm (35mm Eşdeğeri)
Maksimum Diyafram Açıklığı F/4.5-5.6
Minimum Diyafram Açıklığı F/22
Lens Yuvası Sony E
Görüş Açısı 102°-130°
Maksimum Büyütme 0.13x
Makro Çoğaltma Oranı 1:4
Minimum Odak Mesafesi 15cm
Optik Tasarım 10 Grupta 15 Element
Diyafram Bıçakları 5
Odak Türü Manuel Odaklama
Görüntü Sabitleme Yok
Filtre Boyutu 37mm (Arka) – 100mm (Ön - Opsiyonel)
Boyutlar 70 x 90.9 mm
Ağırlık 496gr