MENU

Di II Serisi

SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di II LD Asferik [IF]

[Nikon, Canon,Sony, Pentax için]

 

KENDİ GÖRÜŞÜNÜZÜ AŞAN GENİŞ GÖRÜNTÜLERİN KOLAYCA ÇEKLMESİ İÇİN ULTRA GENİŞ AÇILI ZOOM

Yüksek  hassasiyetli bir Kalıplı Cam Asferik eleman ve üç Hibrit Asferik eleman içeren bu lens, kompakt gövdesine rağmen 10-24mm'lik (35mm formatında 16-37mm'ye eşdeğer) geniş odak uzaklıklarında yüksek imgeleme performansı sunar

Özellikler

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

10-24

3,5-4,5

0,24

1:5,1

77

406 gr

B001

 9-12

108o44'-60o20'

7

22-29

83,2x86,5

SP (SUPER DRIVE)

EN TALEPKAR FOTOĞRAFÇILAR İÇİN SÜPER PERFORMANS

Tamron SP (Süper Performans) serisi, profesyoneller ve mümkün olan en yüksek görüntü kalitesine gereksinim duyan kişilerce istenen teknik özelliklere göre tasarlanmış ve üretilmiş bir ultra yüksek performanslı lens serisidir. SP lenslerin üretiminde, Tamron'un optik tasarımcıları en yüksek önceliği üstün performans parametrelerinin elde edilmesine verilmiştir - maliyet kısıtlamaları çok fazla düşünülmeden bunların tümü daha yüksek standartta tasarlanmıştır. Sonuç olarak, SP adını taşıyan Tamron lensler, en iyiyi isteyen usta fotoğrafçılar arasında imrenilecek bir itibarı tesis etmiş, etkileyici ve yenilikçi tasarımlar içerir.

ASL

HİBRİT ASFERİK ELEMANLAR GÖRÜNTÜ KALİTESİ VE KOMPAKTLIĞINDA EN YÜKSEĞİ SUNAR

Tamron 17-50mm VC, 16-300mm VC PZD, 18-270mm VC PZD, 24-70mm VC USD, 28-300mm VC PZD ve Asferik adını içeren diğer lenslerde çok sayıda Hibrit Asferik lens kullanır. Bu yenilikçi optikler bizleri görüntü kalitesinde en yükseğe ulaşmasını ve aynı zamanda olağanüstü kompakt paketlerde etkileyici yakınlaştırma aralıkları sunan lensler üretmemizi sağlar. Seri üretim için modern ilerlemelerin mükemmel hale getirilmesi ile Tamron, optik tasarımın durumunu ilerletmiş ve yüksek güçlü yakınlaştırma serisinden küresel sapmayı ve görüntü bozulmasını neredeyse ortadan kaldırmıştır. Hibrit Asferik Teknolojinin etkili şekilde uygulanması yoluyla, bir lens elemanı performanstan ödün verilmeden birçok elemanın yerini alabilir. Tüm odak uzaklıklarında ve diaframlarda üniform şekilde yüksek bir görüntü kalitesini sunan oldukça kompakt uzun menzilli lensleri üretmemizi sağlayan şey budur.

LD (LOW DISPERSION)

DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

INTERNAL FOCUSING (IF) SYSTEM

DAHİLİ ODAKLAMA SİSTEMİ

IF (Dahili Odaklama), polarize edici ve taksimatlı filtrelerin konumlandırmasını kolaylaştıran, dönmeyen ön filtre bileziği ve odaklama sırasında lens uzaklığının değişmemesi nedeniyle daha tahmin edilebilir kullanım dahil olmak üzere fotoğrafçılara çeşitli pratik faydalar sunar. Daha da önemlisi Tamron'un IF sistemi tüm odaklama alanı boyunca çok daha yakın bir Minimum Odaklama Mesafesi (MFD) sunar. Ayrıca, IF görüntü alanının köşelerinde aydınlatma kaybını (parlaklık azalması) en aza indirerek optik performansı artırır ve farklı odaklama konumlarında daha fazla sorun teşkil eden diğer sapmaları da baskılamaya da yardımcı olur.

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat