MENU

Di Serisi

24-70mm F/2.8 Di VC USD [ Nikon, Canon için ]

24-70mm F/2.8 Di USD [ Sony için ]

YÜKSEK DÜZEYDE İMGELEME PERFORMANSI İÇİN TİTİZLİKLE ÜRETİLEN YÜKSEK HIZLI F/2.8 STANDART ZOOM LENS

VC ve USD'ye sahip yüksek kaliteli, yüksek performanslı hızlı standart zoom lens. Portrelerden manzaralara ve stüdyo işlerine kadar, önceden hiç olmadığı kadar yüksek imgeleme gücünü yaşayın.

Özellikler

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

24-70

2,8

0,38

1:5

82

825 gr

A007

 12-17

84o04'-34o21'

9

22

88,2x108,5

 

VC (VIBRATION COMPENSATION)

TAMRON'UN EŞSİZ (VC) TİTREŞİM TELAFİSİ MEKANİZMASI

Tamron'un eşsiz VC (Titreşim Telafisi) mekanizması tescilli bir aktivatörü ve algoritmaları kullanarak mükemmel izleme ile birlikte olağanüstü derecede dengeli kadraj görüntüsü sunar. Mekanizma, üç bilya üzerinde çok az sürtünme ile kayan, titreşim telafisi sağlayan lens elemanlarını elektromanyetik olarak sürmek için üç bobinli bir sistem kullanır. Bu basit mekanik yapı Tamron'un kompakt lenslerinin sırlarından bir tanesidir.

SP (SUPER DRIVE)

EN TALEPKAR FOTOĞRAFÇILAR İÇİN SÜPER PERFORMANS

Tamron SP (Süper Performans) serisi, profesyoneller ve mümkün olan en yüksek görüntü kalitesine gereksinim duyan kişilerce istenen teknik özelliklere göre tasarlanmış ve üretilmiş bir ultra yüksek performanslı lens serisidir. SP lenslerin üretiminde, Tamron'un optik tasarımcıları en yüksek önceliği üstün performans parametrelerinin elde edilmesine verilmiştir - maliyet kısıtlamaları çok fazla düşünülmeden bunların tümü daha yüksek standartta tasarlanmıştır. Sonuç olarak, SP adını taşıyan Tamron lensler, en iyiyi isteyen usta fotoğrafçılar arasında imrenilecek bir itibarı tesis etmiş, etkileyici ve yenilikçi tasarımlar içerir.

USD (ULTRASONIC SILENT DRIVE)

ULTRASONİK SESSİZ TAHRİK

USD (Ultrasonik Sessiz Sürücü), Tamron tarafından geliştirilmiş olan akıllı bir şekilde yükseltilmiş bir otomatik odak sürücü sistemidir; bu sistem mütevazi resim çekmi için gerektiği şekilde neredeyse sessiz bir çalışma ile birlikte yüksek hızlı spor olaylarının her ayrıntısını yakalamak için gerekli olağanüstü otomatik odaklama hızı ve hassasiyetini sunar. Gelişmiş motor teknolojisine ve yeni geliştirilen yazılıma dayalı bu sistem, motorun statör bileziğinde iki adet yüksek frekanslı ultrasonik titreşim oluşturmak için piezoelektirik seramik eleman içerir. Bu, belirli bir frekansta voltaj uygulandığında, yanındaki metalik rotorun saptırıcı hareket eden dalgalar yoluyla dönmesini sağlar. Bu gelişmiş elektronik kontrollü otomatik odaklama sistemi lensi hassas odak noktasına taşıyan bir hassas odaklama sarmalı ile bağlantılıdır. Bu nedenle AF hızı, doğruluğu, düzgünlüğü ve sessizliğinde dikkate değer yeni bir seviyeye ulaşıyor.

XR (EXTRA REFRACTIVE INDEX) GLASS

DAHA İYİ PERFORMANS VE DAHA KOMPAKT LENS TASARIMLARI İÇİN ÖZEL CAM

Optik sistemin genel uzunluğunun en aza indirilmesiyle Tamron, aynı odak uzaklığı ve aynı maksimum F sayısı için lens çapını ciddi şekilde azaltılmasında ve genel boyutunun azaltılmasında başarılı olmuştur. XR (Ekstra Kırılma Indeksi) cam kullanarak Tamron, genel optik gücün optimum dengesini korurken sapmaların iyi bir şekilde düzeltilmesi ile birlikte kompakt bir boyut elde etmiştir.

ZOOM LOCK (ZL) MECHANISM

ZL (ZOOM KİLİDİ) ÖZELLİĞİ

Başka bir orjinal Tamron mekanik mühendislik konsepti olan ZL (Zoom Kilidi), kamera/lens ünitesini bir boyun saksısında taşırken lens barelinin istenmedik şekilde uzamasını (sürünme) önleyen, basit bir kullanımı kolaylaştıran özelliktir. Bu alan içinde tepkiselliği artırır ve lensi korumaya yardımcı olur.

ASL

HİBRİT ASFERİK ELEMANLAR GÖRÜNTÜ KALİTESİ VE KOMPAKTLIĞINDA EN YÜKSEĞİ SUNAR

Tamron 17-50mm VC, 16-300mm VC PZD, 18-270mm VC PZD, 24-70mm VC USD, 28-300mm VC PZD ve Asferik adını içeren diğer lenslerde çok sayıda Hibrit Asferik lens kullanır. Bu yenilikçi optikler bizleri görüntü kalitesinde en yükseğe ulaşmasını ve aynı zamanda olağanüstü kompakt paketlerde etkileyici yakınlaştırma aralıkları sunan lensler üretmemizi sağlar. Seri üretim için modern ilerlemelerin mükemmel hale getirilmesi ile Tamron, optik tasarımın durumunu ilerletmiş ve yüksek güçlü yakınlaştırma serisinden küresel sapmayı ve görüntü bozulmasını neredeyse ortadan kaldırmıştır. Hibrit Asferik Teknolojinin etkili şekilde uygulanması yoluyla, bir lens elemanı performanstan ödün verilmeden birçok elemanın yerini alabilir. Tüm odak uzaklıklarında ve diaframlarda üniform şekilde yüksek bir görüntü kalitesini sunan oldukça kompakt uzun menzilli lensleri üretmemizi sağlayan şey budur.

LD (LOW DISPERSION)

DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

INTERNAL FOCUSING (IF) SYSTEM

DAHİLİ ODAKLAMA SİSTEMİ

IF (Dahili Odaklama), polarize edici ve taksimatlı filtrelerin konumlandırmasını kolaylaştıran, dönmeyen ön filtre bileziği ve odaklama sırasında lens uzaklığının değişmemesi nedeniyle daha tahmin edilebilir kullanım dahil olmak üzere fotoğrafçılara çeşitli pratik faydalar sunar. Daha da önemlisi Tamron'un IF sistemi tüm odaklama alanı boyunca çok daha yakın bir Minimum Odaklama Mesafesi (MFD) sunar. Ayrıca, IF görüntü alanının köşelerinde aydınlatma kaybını (parlaklık azalması) en aza indirerek optik performansı artırır ve farklı odaklama konumlarında daha fazla sorun teşkil eden diğer sapmaları da baskılamaya da yardımcı olur.

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat