[code language=”css”] [/code]

MENU

Di II Serisi

10-24mm F/3.5-4.5 Di II VC HLD [ Nikon, Canon için ]

 

KOMPAKT, ULTRA-GENIŞ AÇILI ZOOM ILE ÇEKIMIN KEYFİNİ YAŞAYIN

APS-C DSLR fotoğraf makineleri için bu ultra geniş açı zoom lens, 10-24mm odak uzaklığı aralığı, önceki SP AF10-24mm F / 3.5-4.5'Di II LD Asferik [IF] nin kompakt boyutlu ve gelişmiş optik performanslısı. Ayrıca, VC (Titreşim Dengeleme), yeni bir HLD (Yüksek / Düşük tork modülasyonlu Sürüş), Florine Kaplama ve Neme Dayanıklı Yapı gibi son teknoloji ürünü Tamron teknolojisini de içerir.

Ayrıntılı manzara görüntülerinden rahat anlık görüntülere kadar her şeyi istisnai bir çözünürlükle birleştirin. Fotoğrafik vizyonunuz sizi nereye götürürse götürsün, yeni nesil, geniş açı zoom her zaman hazır.

Özellikler

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

10-24

3.5-4.5

0.24

1:5.3

77

440

B023

11 grup 16 element

108°44'-60°2'

7

22-29

84,6 Uzunluk

VC (VIBRATION COMPENSATION)

TAMRON'UN EŞSİZ (VC) TİTREŞİM TELAFİSİ MEKANİZMASI

Tamron'un eşsiz VC (Titreşim Telafisi) mekanizması tescilli bir aktivatörü ve algoritmaları kullanarak mükemmel izleme ile birlikte olağanüstü derecede dengeli kadraj görüntüsü sunar. Mekanizma, üç bilya üzerinde çok az sürtünme ile kayan, titreşim telafisi sağlayan lens elemanlarını elektromanyetik olarak sürmek için üç bobinli bir sistem kullanır. Bu basit mekanik yapı Tamron'un kompakt lenslerinin sırlarından bir tanesidir.

INTERNAL FOCUSING (IF) SYSTEM

DAHİLİ ODAKLAMA SİSTEMİ

LD (LOW DISPERSION)

DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

IF (Dahili Odaklama), polarize edici ve taksimatlı filtrelerin konumlandırmasını kolaylaştıran, dönmeyen ön filtre bileziği ve odaklama sırasında lens uzaklığının değişmemesi nedeniyle daha tahmin edilebilir kullanım dahil olmak üzere fotoğrafçılara çeşitli pratik faydalar sunar. Daha da önemlisi Tamron'un IF sistemi tüm odaklama alanı boyunca çok daha yakın bir Minimum Odaklama Mesafesi (MFD) sunar. Ayrıca, IF görüntü alanının köşelerinde aydınlatma kaybını (parlaklık azalması) en aza indirerek optik performansı artırır ve farklı odaklama konumlarında daha fazla sorun teşkil eden diğer sapmaları da baskılamaya da yardımcı olur.

eBAND COATING

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

(GENİŞLETİLMİŞ BANT GENİŞLİĞİ VE AÇISAL BAĞIMLILIK) KAPLAMA

ZOOM LOCK (ZL) MECHANISM

ZL (ZOOM KİLİDİ) ÖZELLİĞİ

Tamron tarafından geliştirilen bu yeni kaplama tekniği, boyutları görünür ışık detetlerinin dalga boyutlarından daha küçük olan ultra düşük kırılma indeksine sahip bir nano yapılı katman (1 nm = 1/1.000.000 mm ) içerir. Alt kısmında bulunan gelişmiş birden çok katmanlı kaplamalar ile birlikte nano yapılı katman, üstün yansıma önleme özellikleri göstererek, istenmedik parlama ve gölgelenmeleri mutlak minimum düzeye azaltmak suretiyle keskin, net görüntü sağlar.

Başka bir orjinal Tamron mekanik mühendislik konsepti olan ZL (Zoom Kilidi), kamera/lens ünitesini bir boyun saksısında taşırken lens barelinin istenmedik şekilde uzamasını (sürünme) önleyen, basit bir kullanımı kolaylaştıran özelliktir. Bu alan içinde tekkiselliği artırır ve lensi korumaya yardımcı olur.

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat