MENU

Sekonic L-308S Flashmate, Sekonic serisinde bulunan en küçük ve hafif dijital ışık ölçer. Rahatlıkla cebinizde taşıyabilirsiniz. Ürün, yansıyan ışık ve gelen ışık modlarında ölçüm yapabilir. Sekonic L-308S sayesinde ortam ışığı ya da flaşların yarattığı ışık düzeyi ölçülebilir. Böylece doğru pozlanmış, tam istediğiniz etkileri sergileyen görüntüler elde edebilirsiniz. Günümüz DSLR fotoğraf makineleri ve kameralarının pozlama ayarlarını karşılamak üzere 1, 1/2 veya 1/3 basamaklı artışlarla doğru pozlama değerlerini sunar. Tam değer moduna ayarladığınızda, pozlar onda bir basamaklı artışlarla +/- 0.1 EV tekrarlama hassasiyeti ile görüntülenir.

Flaşmetre-pozometrenin tasarımı bütünüyle kullanıcı dostu. Yalın gövde, kolay anlaşılır menü ve rahat okunan dijital ekran dikkat çekici. Pozlama verileri ve ilgili bilgiler, düşük seviyeli aydınlatma koşullarında bile mükemmel okunur. Tüm bilgiler büyük ve kolay anlaşılır simgeler kullanılarak görüntülenir.

SEKONIC L-308S Flashmate Flaşmetre-Pozometre

• Gelen ışık veya yansıyan ışık ölçümü

• Kompakt boyutlu ve hafif

• Ortam / Flaş ölçümü

• Aksesuarlar

• Doğru, kesin ve tutarlı ölçümler

GELEN IŞIK VEYA YANSIYAN IŞIK ÖLÇÜMÜ

DOĞRU ÖLÇÜMLER

Sekonic L-308S, yansıyan ışık ölçüm yönteminde yaklaşık 40 derecelik görüş açısındaki nesne ve canlılardan yansıyan ışık ışınlarının ortalamasını alır. Bu yöntem ile üç boyutlu nesnelerin ışık ölçümü yapılırken, dahili beyaz yarım küre (Lumisphere) silikon foto-diyotun üzerine kaydırılır. Resim, çizim gibi nesneler fotoğraflanırken veya bir sahnedeki kontrast ve/veya poz oranları ölçülmek istendiğinde, algılayıcı üzerine Lumidisc parçası takılır.

Ortam ve elektronik flaş ışığı okumaları için onda bir stop'a kadar hassas pozlamalar tam değer modunda mevcuttur. L-308S, fotoğraf makinesindeki poz değerlerini +/- 0.1 EV tekrarlama hassasiyetiyle karşılamak amacıyla perde hızı, diyafram açıklıklarını yarım veya üçte bir adımlarla da gösterebilir. Sinema uygulamaları için kare hızı (frame rate) saniyede 8 ilâ 128 kare arasında seçilebilir. ISO hassasiyeti üçte bir adımlarla 3'den 8000'e kadar belirlenebilir.

ORTAM / FLAŞ ÖLÇÜMÜ

L-308S ile gelen veya yansıyan ortam ışığı okumaları 60 saniyeden 1/8000 saniyeye kadar perde hızlarında yapılabilir. Diyafram açıklıkları ise f/1.4 ilâ f/90.9 arasında olabilir. 1 saniyeden 1/500'e kadar flaş hızları da kabloyla veya kablosuz ölçülebilir. Flaş ve ortam ışığı okumaları, kombinasyon için uygun pozlamayı gösterecek şekilde otomatik hesaplanır.

KOMPAKT BOYUTLU VE HAFIF

AKSESUARLAR

L-308S, yansıyan ve gelen ışık okumaları için en küçük dijital flaş ölçer. Gömlek cebine sığacak kadar kompakt ve hafif. Bununla birlikte, neredeyse her fotoğraf talebini karşılayacak kadar çok yönlü. Bir adet AA pille çalışır ve sadece 95 g. Her yere taşınabilmesini sağlayan kompakt boyutları kullanışlılığını artırır.

Sekonic L-308S FlashMate kutu içeriğinde; Lumidisc (kılıflı), yumuşak taşıma kılıfı, askı kayışı, senkron girişi koruyucu kapağı ve bir adet AA pil bulunur. Ürün 1 yıllık tam garantiyle satışa sunulur.

Hafta İçi : 09:00 - 18:3

Yeşilce Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Doğruer İş Merkezi No:4 Kat 3

4.Levent / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat