MENU

SEKONIC C-700 SpectroMaster Kelvinmetre

Sekonic SpectroMaster C-700 Kelvinmetre, film ve fotoğraf çekimlerinde doğru renklerle kaliteli sonuçlar üretmek isteyenler için tasarlanmıştır. Birden fazla tür ve marka ışık kaynağıyla çalışırken, cihazdan elde ettiğiniz kesin verilerin yardımıyla doğru renklere ulaşabilirsiniz. Tam spektrumlu bir renk ölçer olan C-700; LED, HMI, floresan ışık, yeni tür plazma lambalar ile tungsten lambalar, doğal ışık ve elektronik flaşı doğru ölçebilir. Gelişmiş CMOS sensöre sahip yüksek çözünürlüklü ölçüm sistemi eşsiz renk ölçüm hassasiyeti sağlamak amacıyla, herhangi bir kaynaktan yayılan ışık ışınlarını yakalar ve ekranında kullanıcıya sunar.

• Metin Ekran Modu

• Veri Kütüphanesi

• Spektrum Modu

• Flaş Ölçümü

• Spektrum Karşılaştırma Modu

• Renk Oluşturma Dizin Modu

• Kamera ve Işık Filtreleme Modları

• Çoklu Işık Modu

• Beyaz Ayarı Düzeltme Modu

• Özel Ayarlar Modu

• C-700 Serisi Utility (yazılım)

Sekonic C-700 Renk Ölçer'in büyük ve renkli dokunmatik ekranı, ışık kaynağı bilgilerini daha ayrıntılı denetim için büyütülebilen bir renk spektrum (tayf) grafiğiyle görüntüler. Veriler şu şekilde sunulabilir: CRI (Ra artı R1'den R15'e), Kelvin (bağlantılı renk sıcaklığı), Aydınlanma Şiddeti (Footcandle/LUX) ve Mired cinsinden ışık kaynağı filtreleme değerleri, CC (Color Correction/Renk Düzeltme) indeksi ve başlıca ışık kaynağı ve objektif filtre markaları için filtre düzeltme değerleri.

"Multi Lights" ekranı, bir parmak dokunuşuyla dört ışığın her birinin tüm verileri arasındaki hızlı  karşılaştırmayı yapar. "Multi Spectrum" modu ise hızlı görsel karşılaştırma için üç kaynağın spektral grafik görüntülemesini yaratır.

Herhangi bir spektrometreden farklı olan C-700, ışık kaynağı bilgilerini görüntüleme ve karşılaştırma için veriler sunar. Aynı zamanda daha temiz kayıt ve daha basit post prodüksiyon amacıyla doğru renk düzeltme ve değiştirme filtreleme bilgileri sağlar.

CMOS algılayıcı ve doğrusal değişken filtre özellikli C-700 serisinin yüksek çözünürlüklü ölçüm sistemi, eşsiz renk ölçüm hassasiyeti sağlamak amacıyla, herhangi bir kaynaktan yayılan ışık ışınlarını yakalar ve ekranında kullanıcıya sunar. C-700 serisi, JIS C 1609-1: 2006 sınıfı (aydınlatma ölçer bölüm 1) gereksinimlerine uygundur.

Sekonic C-700 Kelvinmetre, kullanıcıya çok sayıda ışıklandırma ve filtrasyon verisi görüntüleme olanağı yaratır. Benzersiz ölçüm ve görüntüleme modlarını açmak için sezgisel renkli ekrana dokunmanız yeterli.

En iyi renk sonuçları için ışıkları seçmek, karşılaştırmak ve eşleştirmek amacıyla anında kullanabileceğiniz verilere ulaşın. İstediğiniz etkilere göre ışıkları düzeltmek için endüstri standardı değerlerde görüntülenen tam filtreleme değerleri çalışmalarınızı kolaylaştırır, zaman kazandırır.

Metin (TEXT) ekranında kullanıcı tarafından seçilen ölçüm değerleri gösterilir. Ekran düğmesine dokunun ve kütüphaneden (Library) bir seçim yapın. İhtiyacınız olan öğeleri istediğiniz sıraya göre görüntüleyebilirsiniz. Işık ölçüm değerleri belirir ve sonraki her okumanın ardından güncellenir.

METIN EKRAN MODU

CMOS Doğrusal Görüntü Algılayıcısı

Elektronik Flaş Ünitesi için Kablosuz Tetikleme ve Ölçüm

Geniş Ölçüm Aralığı

VERI KÜTÜPHANESI

CCT=Correlated Color Temperature / Bağlantılı Renk Sıcaklığı

Δuv=Color Shift (off of Kelvin Line) / Renk Değişimi (Kelvin Çizgisi Dışı)

CCi=CC Index Correction / CC Düzeltme Dizini

CCCF=CC Camera Filter Correction / CC Kamera Filtre Düzeltmesi

CCLF=CC Lighting Filter Correction / CC Işık Filtre Düzeltmesi

LBi=LB Index Correction (Mired) / LB Düzeltme Dizini (Mired)

LBCF=LB Camera Filter Correction / LB Kamera Filtre Düzeltmesi

LBLF=LB Lighting Filter Correction / LB Işık Filtre Düzeltmesi

Lux=Illuminance (brightness) / Aydınlık (parlaklık)

fc=Foot Candles (brightness) / Parlaklık

SPEKTRUM MODU (BÜYÜTMEYLE)

Grafik Spektrum (tayf), okuma veya sürekli izleme için tek başına gösterilir. Nihai ölçüm, tam ekranlı grafik veya verilerle birlikte grafik şeklinde görüntülenebilir.

FLAŞ ÖLÇÜMÜ

Sekonic C-700 Kelvinmetre, flaş renk ölçüm verilerini dokunmatik renkli ekranı aracılığıyla sunar. Bunlar; Mired ve CC (Color Correction) değerleri, spektrum grafiği ve CRI, kamera ve ışık kaynağı filtre değerleri ile Kelvin olarak görüntülenir. Parlaklık ise lux sn. cinsinden sunulur. Flaş modunda senkron kablolu ve kablosuz tetikleme seçenekleri de bulunur.

SPEKTRUM KARŞILAŞTIRMA MODU

Spektrum Karşılaştırması; renk sıcaklığı değerlerini kullanarak üç ışığı bindirme biçiminde gösteren grafiksel karşılaştırma yaratır.

 

Geçerli = Spectrum

Hafıza 1 = Sarı Dış Çizgi

Hafıza 2 = Pembe Dış Çizgi

 

 

RENK OLUŞTURMA DIZIN MODU

CRI Color Rendering Index/Renk Oluşturma Dizini, farklı renklerin ne kadar doğru üretileceğini göstermek için Genel CRI (R1-R8), Rendering Index Average/Sunum Dizin Ortalaması (Ra, R1-R8'in ortalamasıdır) ve Özel CRI (R9'dan R15'e) verilerini görüntüler.

KAMERA VE IŞIK FILTRELEME MODLARI

Renkli Dokunmatik Ekran Görüntülemeleri; Kelvin, Mired, Filtre Türü, Kamera veya Işık Dengeleme Filtresi, CC Dizini ve Macenta/Yeşil Kamera veya Işık Kaynağı Filtresi. Filtreler, yaygın adlarda ve özel Rosco, Lee, Wratten ve Fuji filtre değerlerinde görüntülenir.

ÇOKLU IŞIK MODU

Çoklu Işık Ekranı, dört ışıklı Comparison/Karşılaştırma oluşturur. Ana ışık ayarları seçimi, diğer ışık filtrasyonunu ana ışıkla eşleştirir.

 

Tek ışık için tam ekran verilerini görmek amacıyla ölçüm düğmesine dokunun.

 

Otomatik dengeleme bilgisi olan "Main/Ana" ışık oluşturmak için Radio düğmesine dokunun.

BEYAZ AYARI DÜZELTME MODU

Birçok DSLR ve video kamerada kullanılan renk dengeleme araçlarına karşılık gelen bir beyaz dengesi düzeltme grafiğinde, geçerli ölçüm değeriyle hedef renk sıcaklığı arasındaki farkı görüntüler.

ÖZEL AYARLAR MODU

Sekonic C-700 Renk Ölçer ekranını işletim tercihlerinize göre uyarlayabilirsiniz. Her bir öğenin geçerli ayarı, ayar düğmesi üzerinde sarı harflerle gösterilir.

C-700 SERISI UTILITY (YAZILIM)

• Ölçülen değerleri metin veya grafik olarak saklar ve görüntüler

• Ölçüm ayarlarını yapma ve dosyaları adlandırmaya izin verir

• Yazılım işletim özelliklerini güncelleştirir

Hafta İçi : 09:00 - 18:3

Yeşilce Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Doğruer İş Merkezi No:4 Kat 3

4.Levent / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat