MENU

Mountaineer

Systematic

Traveler

1994 yılında Gitzo Mountaineer Seri'sini tanıttı, dünyanın ilk Karbon tripodu. O günden itibaren bütün tripod üreticileri karbon tripodlar üretmeye başladı.

Uzun lensler ve ağır ekipmanlar kullanan gerçek profesyoneller için tasarlanan Systematik Serisi, Gitzo'nun en üst seviye tripodlarıdır.

2004 yılında üretimine başlanan Traveler serisi, profesyonel performans sağlayan, olağanüstü hafiflik ve kompakt tripodlardır.

Gitzo Hakkında

Gitzo firması, 1917 yılında Arsene Gitzhoven tarafından kurulmuştur. 1942 yılındaki dünya savaşına kadar açık olan firma savaş nedeniyle geçici olarak kapanmıştır. 1944 yılında, tekrar üretime başlayan firma 1950'li yıllarda tripod üretmeye başlamıştır. 1960 yılında Arsene Gitzhoven firmayı kızı Yvonne Plieger ve kocasına devretmiştir. Yvonne Plieger ve kocasının kendilerini firmaya adamalarının sonucunda Gitzo 54 ülkeye üretim yapan bir firma haline gelmiştir.

 

1992 yılında uluslararası bir grup olan Vitec Group ile birleşen Gitzo, fotoğrafçılık sektöründe en önde gelen firmalardan biri haline gelmiştir.

Gitzo Tripod Teknolojisi

Yüksek Kalite Karbon Ayaklar

1994 yılında Gitzo Mountaineer Seri'sini tanıttı, dünyanın ilk Karbon tripodu. O günden itibaren bütün tripod üreticileri karbon tripodlar üretmeye başladı. Fakat Gitzo karbon tripodları her zaman önde olmuştur. 2005 yılında, 6 katmandan oluşan en ince (0,007mm) karbon fiber malzemesinden yapılmış, devrimsel "Carbon6X" tüpleri  tanıttı. 2014 yılında tanıttığı, farklı karbon oluşumlarından üretilmiş "Carbon eXact" ile yine bir yeniliğe imza atmış oldu.

"noir décor" Kaplama

Çoğu Gitzo Tripod ve başlıklarımızın alüminyum ve magnesium parçaları "noir décor" kaplama ile kaplanmıştır. Kurucusu olan Arsene Gitzhoven'ın II.Dünya Savaşı süresince geliştirilen bu kaplama ile ürünler çok daha uzun süreli bir kullanım ömrü ve sağlamlık kazanmaktadır. Birçok teknik avantajının yanı sıra bu kaplama ile  sofistike ve şık bir görüntü elde edilirken aynı zamanda Gitzo'nun kalite ve gelenekselliği ile özdeşleşmiştir.

G-Lock

1950 yılından beri Gitzo, profesyonel fotoğrafçıların ekipmanları için ideal olan Twist-Lock sistemini kullanmaktadır. 2007 yılında, %20 daha sağlamlık ve daha hızlı çalışan, yenilikçi "G-Lock" sistemini tanıttı. Bugün tüm Gitzo tripod ve monopodlarında "G-Lock" kullanılmakta ve hala gelişmektedir, "G-Lock Ultra" ile toza karşı daha dayanıklı, yumuşak kullanımlı ve sesiz olurken, kompakt boyutlardaki "Traveler G-Lock" ise devamlı gezen fotoğrafçılar için tasarlanmıştır.

Sağlam Yapı

Bütün tripodlarımız, ileri düzey 3 boyutlu modelleme işlemleri ve sıkı kalite standartlarımızdan geçerek üretilmektedir. Bunun sonucunda en talepkar fotoğrafçıları bile memnun edecek düzeyde tripodlar üretilmektedir.

Ayak Açıları ve Yer Seviyesi

Gitzo tripodları çeşitli bağımsız ayak açıları ayarları ile sizlere birçok çekim seçenekleri ( bir ayak yerde, diğer ayak masada) sunmaktadır. Birçok Gitzo tripodunda yer seviyesine inmenize yarayacak orta kolonu çıkartabilme özelliği bulunmaktadır.

Çıkartılabilir Ayaklar

Bütün tripodlarımız sizlere daha fazla seçenek sunabilmesi adına çıkartılabilir olarak tasarlanmıştır. Böylece farklı zeminlerde farklı ayaklar ile çekimlerinizi sorunsuz yapabileceksiniz.

Gitzo Tripodunuzu Seçerken

Doğru "Seriyi" seçmek.

Gitzo olarak biz "Series" başlığı altında fotoğrafçılara tripodlarını seçerken yardımcı olacak bir sistem kullanmaktayız. Tripodlarımızda "Series" rakamları tripodların en üstteki ayağın çapını belirtmektedir. En düşük rakam en ince ayak çapına eşittir.

 

Gitzo tripodlarını seçerken bizim için en önemli faktör kullanacağınız ekipmanın ağırlığı değildir, çünkü muhtemelen en küçük tripodumuz bile en ağır ekipmanınızı taşıyacaktır. Biz Gitzo olarak kullanacağınız ekipmanın mercek uzunluğuna göre tripod seçmenizi öneriyoruz. Daha uzun mercekli ekipmanlar için daha kalın ayak seçmeniz, çekim sırasında yaşayacağınız titremeleri engelleyecektir. Örneğin, 200mm'ye kadar olan objektiflerinizde "Series 2" tripodlarımızı kullanmanız, size en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Hafta İçi : 09:00 - 18:3

Yeşilce Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Doğruer İş Merkezi No:4 Kat 3

4.Levent / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat