MENU

YENİ ÜRÜN

TAMRON 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD

HAZİRAN 23, 2017  I  Yazan ZOOM

TAMRON, 18-400MM'LIK ARALIĞI ILE, DÜNYANIN ILK ULTRA TELEFOTO HEPSI BIR ARADA ZOOM OBJEKTIFINI TANITTI.

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

18-400

3,5

0,45

1:2,9

72

710 gr

B028

11-16

75o33'-4o

4

6,3

123,9

Son teknoloji optik tasarım ve yeniden tasarlanmış kamera yapısı dahil olmak üzere yeni teknolojileri birleştirerek elde edilen dramatik genişletilmiş menzil.

 

23 Haziran 2017, Saitama Japonya - Tamron Co. Başkan ve Ceo Shiro Ajisaka, yeni objektifleri 18-400mm F/3.5-6.3 Di II VC HLD (Model B028) duyurdu. 18-400mm'lik bir odak uzaklığı aralığını kapsayan APS-C DSLR kameralar için, dünyanın ilk ultra telefoto hepsi birada zoom lensi. 1992'de AF28-200mm F / 3.8-5.6 Aspherical (Model 71D) modelini piyasaya sürdüğünden beri, Tamron hepsi bir arada zoom kategorisine hakim olmuş ve geniş açıdan telefoto yakınlaştırma aralıklarını kapsayan birçok lens üretmiştir. Tamron artık 400mm (35mm eşdeğer 620mm eşdeğer) ve 22,2x zoom oranına kadar uzanan ultra-telefoto hepsi birarada bir zum geliştirdi. Fotoğrafçılar, şimdi, seyahat fotoğrafçılığı için ideal olan ve ekstra lensler taşımaya olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir lens kullanarak ultra-telefoto fotoğrafçılığın tadını çıkarabilirler. Yeni Model B028 lens günlük rahat sahneler de dahil olmak üzere çok çeşitli ultra-telefoto görüntüsünü sağlar.

1. 400MM TELEFOTO ELDE ETMEK IÇIN DÜNYANIN ILK * 1 ULTRA-TELEFOTO HEPSI BIR ARADA ZOOM LENSI

Yeni Model B028, 18-400mm'lik bir odak uzaklığı aralığını ve 22.2x'lik bir yakınlaştırma oranına ulaşan APS-C DSLR kameralar için dünyanın ilk lensidir. Telefoto tarafında 400mm odak uzaklığı, 620mm görüş açısının 35mm eşdeğeri ile ultra-telefoto resimlerin çekilmesini sağlar. Şimdi, sadece bir mercekle, bir fotoğrafçı uzaktaki nesneleri yaklaştırmak için ultra-telefoto'nun gücünden ve aşırı telefoto ayarlarının elde edebileceği perspektif düzleştirme etkilerinden kolayca yararlanabilir. Hepsi bir arada zoom lensi, seyahat ve günlük taşıma için idealdir. Bir fotografçının mercek değiştirmeden geniş açılıdan ultra telefotoya geçmesi, seyahat sahneleri, vahşi yaşam, aksiyon sporları, peyzajlar, kent manzaraları, portreler ve gıdalar gibi daha geniş bir yelpazede konuları yakalamasını sağlar.

2. GENIŞ AÇIDAN ULTRA TELEFOTOYA KADAR TÜM ZOOM ARALIĞINDA MÜKEMMEL GÖRÜNTÜ KALITESI

B028'in optik yapısı, 11 grupta 16 objektif unsurundan oluşmaktadır. LD (Düşük Dağılım) ve asferik lens unsurları gibi özel cam unsurlarının kullanılması, renk sapmaları ve bozulma dahil olmak üzere geniş kapsamlı sapmaları en aza indirgeyerek olağanüstü görüntü kalitesini garanti eder. Bireysel mercek elemanları grupları arasında optimum güç dağılımı hem optik performansa hem de 400mm odak uzaklık değerine sahip olan ultra-telefoto hepsi bir arada zoom lensi için gerekli kompakt boyuta ulaşıyor. Ayrıca, maksimum büyütme oranı 1: 2.9 olan tele-makro fotoğrafçılığa olanak tanır.

3. HAFIF VE KOMPAKT TASARIM TAMRON'UN HEPSI BIR ARADA ZOOM LENSLERI IÇIN TEMEL FELSEFESINI SERGILIYOR

Model B028, 400mm ultra telefotoya ulaşan hepsi bir arada bir zoom objektife rağmen toplam 121.4mm uzunluğunda ve 705g ağırlıklı ile hafif ve kompakt. 22.2x yakınlaştırma oranının üretilmesi için gerekli uzamanın sağlanması için üç aşamalı uzantıları kullanan yeni bir lens yuvası tasarımı geliştirildi. Konvansiyonel yaklaşıma kıyasla, çok sayıda cama bölünme, yakınlaştırma sırasında rahat çalışma ve dengeyi garanti eder. Hepsi bir arada zoom lensleri için Tamron'un felsefesi, her bir fotoğrafçının gündelik görüntüleri pratik bir boyutta bir mercekle rastgele yakalamasına imkân vermek ve Model B028 bu felsefeyi yerine getirmektir.

4. HLD MOTOR, YÜKSEK HASSASIYETLI AF SAĞLAR VE KOMPAKT LENS YAPIMI SAĞLAR

Model B028 için AF sürücü sistemi Tamron'un özel HLD (Yüksek / Düşük moment modülasyonlu Sürücü) motorunu kullanıyor. Güç tasarrufu sağlayan HLD motoru olağanüstü sürüş torku üretir ve doğru ve sessiz odaklanmayı sağlamak için motorun düşükten yükseğe dönüşünü ayarlar. HLD motor, küçük boyutu ve dairesel yay şekli sayesinde lens boyutunun düşürülmesine olanak tanıyan daha az yer kaplar.

5. 400MM'DE ULTRA-TELEFOTOĞRAF IÇIN GEREKLI TITREŞIM TELAFI SISTEMI ILE DONATILMIŞTIR.

Model B028, kompakt boyutuna rağmen, düşük ışık koşullarında (örneğin, loş ışıklı bir oda veya karanlıkta) kamera sarsıntısını etkili bir şekilde önleyen ve ultra-telefoto resim çekerken Tamron'un orijinal VC (Titreşim Dengeleme) sistemi ile donatılmıştır. Bu rahat elle çekim, fırsatları büyük ölçüde artırır. Vizör görüntüsünün titreşimsiz dengesi daha kolay çerçeveleme sağlar ve fotoğrafçının nesneyi hızlı ve konforlu bir şekilde oluşturmasını sağlar.

6. ELEKTROMANYETIK DIYAFRAM SISTEMI ARTIK NIKON MONTAJ OBJEKTIFLERI IÇIN DE KULLANILIYOR

Canon montaj lensleri için standart bir özellik olan elektromanyetik diyafram sistemi şimdi Nikon montaj lenslerinde kullanılmaktadır. Daha kesin diyafram ve diyafram kontrolü mümkündür, çünkü diyafram bıçakları bir motor tarafından elektronik darbe sinyalleri ile sürülmekte ve kontrol edilmektedir.

 

Yalnızca elektromanyetik diyaframla uyumlu kameralarla kullanılabilir

D3100, D3200, D3300, D3400, D5000, D5100, D5200, D5300, D5500, D5600, D7000, D7100, D7200, D300S, D500

7. GÜNLÜK RAHAT KULLANIM IÇIN KULLANICI DOSTU ÖZELLIKLER

Aktif dış mekan fotoğrafçılığı gözüyle Model B028, kötü hava koşullarında çekim yaparken endişesiz çekim ve güven sağlamak için Neme Dayanıklı Yapı sunar. Ayrıca, Zoom Kilidi mekanizması, fotoğraf makinesi yürüme sırasında aşağıya doğru eğildiğinde, mercek çerçevesinin kendi ağırlığı altında istenmeyen hareket etmesini önler.

8. İSTEĞE BAĞLI BIR AKSESUAR ÜRÜN OLAN TAP-IN CONSOLETM ILE UYUMLU

İsteğe bağlı TAP Konsolu, bir kişisel bilgisayara bir USB bağlantısı sağlar; bu sayede kullanıcı, objektifin ürün yazılımını kolayca güncelleyebilir, ayrıca AF ve VC'deki ince ayarlar da dahil olmak üzere özellikleri kişiselleştirebilir.

9. FONKSIYONELLIĞE VE KULLANIM KOLAYLIĞINA ÖNEM VEREN HARICI TASARIM

Birçok organik eğrileri ve özenle cilalanmış formdan faydalanan tasarımı SP mercek serisini karakterize eden ince detayları detaylı hale getiren yeni Model B028, son derece sofistike bir tasarıma sahiptir ve bu da objektifin işlevselliği ve kolaylığı üzerinde çok önemli bir yere sahiptir İç yapıları sadık kalarak kapsayan genel bir form, ince bir Luminous Gold marka halka ve anahtar şekli tasarımına sahip.

Hafta İçi : 09:00 - 18:3

Yeşilce Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Doğruer İş Merkezi No:4 Kat 3

4.Levent / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat